Ana Sayfa  /  HAVA DURUMU  /  Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı
  • Facebook da Paylaş
Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı
  • 08-09-2020
  • 0 yorum
  • 33985 okunma
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda İstanbul'da öğle saatlerinden sonra özellikle Anadolu Yakası'nda yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli ve Artvin çevreleri ile İstanbul'un doğu, Düzce ve Sinop'un kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güney kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
 
Rüzgarın; Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 
İLLERE GÖRE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL °C, 29°C
 
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası'nın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 
ANKARA °C, 32°C
 
Az bulutlu ve açık
 
İZMİR °C, 33°C
 
Az bulutlu ve açık
 
ANTALYA °C, 34°C
 
Az bulutlu ve açık
 
ZONGULDAK °C, 26°C
 
Parçalı ve az bulutlu
 
TRABZON °C, 26°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü
sağanak yağışlı
 
ERZURUM °C, 28°C
 
Parçalı ve az bulutlu
 
DİYARBAKIR °C, 39°C
 
Az bulutlu ve açık
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV